הנגשת אתרי WIX – יש חיה כזו!

הרשמה לבלוג

אודות הסטודיו

סטודיו SITIX בניהול עינב ישראלי (מעצבת אתרים, מעצבת חווית משתמש, אנימטורית ומאיירת), מומחית לעיצוב ובניית אתרים על גבי פלטפורמות WIX ו- WORDPRESS.

פוסטים חדשים

תגים

עקבו אחרינו

הנגשת אתרי WIX – יש חיה כזו!

נגישות אתרים משמעותה וידוא שכל המשתמשים (כולל לקויי ראייה, עיוורי צבעים, לקויי שמיעה, ליקויים מוטוריים ועוד…) יוכלו לבקר באתר שלך ולהשתמש בכל השירותים המוצעים.

כדי ללמוד כיצד להפוך את האתר לנגיש וזמין לכולם – המשך לקרוא:

קיימות מספר פעולות שיעזרו לך להפוך את האתר שלך לנגיש

1. הטמעת תוסף נגישות חיצוני להנגשת האתר – איך עושים את זה? כל ההסברים כאן

2. הנגשת האתר באמצעות פעולות לביצוע באדיטור של WIX.

חשוב לדעת!

ויקס לא יכולה להבטיח כי השימוש בכל השירותים שלה תואם את כל חוקי הנגישות והתקנות ברחבי העולם.

האחריות שלך היא לבדוק שהינך עומד בדרישות החוק המקומי החלים עליך או על המבקרים באתר שלך.


1. בחירת תבנית נגישה

ויקס יצרה תבניות נגישות כדי שתוכל להתחיל.

לחץ כאן כדי לראות את התבניות

לאחר בחירת התבנית שאתה אוהב, יש לבצע את ההנחיות הבאות כדי להגדיר את רכיבי הנגישות באתר שלך.

2. הגדרת שפת האתר

חשוב להגדיר את שפת האתר בהגדרות העורך כדי לסייע לטכנולוגיות שונות לפרש אותו כהלכה (מבטא, שיעור התוכן וכו').

הגדרת שפת האתר בעורך Wix:

לך ל- ניהול האתר

לחץ על General Info

גלול למטה עד Regional Settings

לחץ על התפריט הנפתח שפה ובחר את שפת האתר שלך.

3. הכנת התמונות שלך

משתמשים בעלי ראייה מוגבלת עשויים להשתמש בטכנולוגיה מסייעת כגון קוראי מסך כדי לגלוש באתר שלך. הוסף תיאורים לתמונות שלך באמצעות alt טקסט. הוספת alt טקסט לתמונות באתר שלך מספקת מידע על התמונות שלך ומסייעת למנועי החיפוש ולקוראי המסך "לקרוא" אותם.

עליך להוסיף טקסט אל כל התמונות שלך, כולל מדיה המופיעה באפליקציות כגון Wix Restaurants, Wix Stores, Wix Blog וכד'.

הוספת alt טקסט בעורך Wix:

לחץ על התמונה בעורך

לחץ על הגדרות

הזן תיאור של התמונה ב- What's in the image? Tell Google.

4. הכנת הטקסט והגרפיקה

חלק מהמבקרים באתר שלך עשויים להתקשות לראות את ההבדל בין החזית ורקע של דפי האתר שלך. על מנת להגביר את הנגישות למבקרים בעלי ראייה מוגבלת, אנו ממליצים על יחס ניגודיות צבע של 1:4.5

בדיקות ניגודיות צבעים

ישנם אתרים רבים ותוספים לדפדפן אשר בודקים את ניגודיות הצבע על ידי השוואת צבעי החזית והרקע (באמצעות קודי הצבעים), לדוגמה:

Colorable

Material Design

5. הכנת מבנה האתר

היררכית האתר שלך, כלומר המבנה שלה, מסייעת לדפדפנים ולקוראי מסכים להבין כיצד היא מאורגנת וכיצד להציג את התוכן. ניתן להוסיף תגים לכותרות כדי לציין אם הם כותרת ברמה הראשונה (H1), כותרת ברמה השנייה (H2) וכו'.

בצע את ההמלצות הבאות בעת הכנת הטקסט:

עליך להשתמש בתגי כותרת עבור הטקסט שלך. לכל דף יש כותרת H1, ולאחר מכן, תגי הכותרת בכל דף צריכים להיות רציפים. לדוגמה, אם הכותרת הראשית בדף היא תג H1, כותרת המשנה צריכה להיות H2, וכן הלאה. כך המבקרים עם ליקויי ראייה יכול לעבור בין התוכן שלך בסדר הגיוני.

הכותרות צריכות להיות תיאוריות. תחשוב עליהם כתווית עבור הטקסט שמתחתיו (זה גם חשוב עבור SEO). בעת עריכת הטקסט, אם ברצונך לשבור את הכותרת למספר שורות, השתמש במקשים Shift + Enter כדי להוסיף מעבר שורה, במקום Enter שיוצר אלמנט כותרת חדש בכל שורה.

הוספת תגי כותרת בעורך Wix

לחץ על הטקסט הרלוונטי. בתפריט הגדרות טקסט, לחץ על התפריט הנפתח

שלצד ערכות נושא. בחר את התג הרלוונטי.

ייתכן שיהיה עליך לשנות את גודל הטקסט

ולשנות את הסגנון. לחץ על Save Theme כדי לשמור את העדפות

הגופן והגודל החדשות עבור תג הכותרת.

6. הפעלת מצב נגישות בעורך האתר

חלק מהמבקרים יוכלו להשתמש במקלדת במקום בעכבר כדי לנווט באתר שלך. הפעל מחוונים חזותיים כדי להבטיח שהמבקרים יראו את המיקום הנוכחי שלהם על המסך.

7. צעדים נוספים כדי להפוך את האתר שלך נגיש יותר

בנוסף לאפשרות לטכנולוגיה מסייעת לנווט באתר שלך, תוכל גם לסייע לאורחים עם ראייה מוגבלת באמצעות שימוש בגופנים ברורים ובהקטנת התנועה.

השתמש בגופנים ברורים יותר

גופנים הם האופן שבו טקסט מעוצב. Wix מציעה גופנים רבים, כמו גם את היכולת להעלות ולהשתמש בגופנים משלך. גופנים מסוימים קריאים יותר מאחרים, ולכן חשוב לוודא שהגופנים בהם אתה משתמש באתר שלך ניתנים לקריאה בקלות. בנוסף, ישנם מספר כללי אצבע שיש לשקול: *כתוב את התוכן שלך באמצעות טקסט, במקום להוסיף תמונה עם טקסט זה. *בחר צבע גופן שיוצר ניגוד מספיק עם הרקע (ראה סעיף 4). *נסה להימנע משימוש בפורמט (מודגש, נטוי ו- ALL CAPS) כדי להדגיש מידע, מכיוון שקוראי מסך אינם מעבירים עיצוב. *הימנע מגודלי גופנים קטנים.

הפחתת התנועה

הימנע או הגבל הפעלה אוטומטית: באפשרותך להגדיר נגני וידאו ומוסיקה לנגן באופן אוטומטי לאחר טעינת הדף. קוראי מסך עלולים למצוא שקשה לקרוא את האתר בגלל המדיה, והשמע עשוי לעקוף את הדיבור של קורא המסך. הימנע מגלילת parallax: בגלילת parallax, זז הרקע במהירויות שונות. אפקט זה משמש בדרך כלל ברקע הדף וברצועות, ויכול ליצור בעיות נגישות כגון בעיות בניווט באתר באמצעות פונקציונליות של מקלדת או מסך של קורא.

הוסף כתוביות וכותרות לסרטונים

בעת הצגת סרטונים באתר שלך, תוכל להפוך אותם לנגישים יותר על ידי הוספת כתוביות וכותרות.

אלה פותחים את הסרטונים שלך בפני קהל גדול יותר, כולל צופים חירשים או כבדי שמיעה או אלה שמדברים שפות שאינן זו המדוברת בסרטון שלך.

לויקס כרגע אין פתרון, אבל יש 2 דרכים לעשות את זה: הוסף את הסרטון שלך ל- YouTube והשתמש בתכונת הכתוביות / עותק, ולאחר מכן הוסף את הסרטון לאתר שלך. השתמש ב- Amara .Amara הוא ארגון לא ממשלתי שיצר כלי חינם כדי להפוך את תוכן הווידאו לנגיש יותר.